[unimedya]
Ürün detayını görmek için tıklayın. Ürün detayını görmek için tıklayın. Ürün detayını görmek için tıklayın. Click for English

 
E-posta adresiniz:   Şifreniz:  Üye Ol
Şifre hatırlat

Sepetim
  

Network Hizmetleri

Veri iletişim sistemlerindeki hızlı gelişme beraberinde kiralık hatlara olan talepte büyük artış getirmiştir. Yakın bir zamana kadar bir modem aracılığı ile herhangi bir veri tabanına ulaşım büyük bir nimet sayılırken artık günümüzün ticari oluşumları için kurulu bir telefon şebekesi üzerinden modem ile yapılan bu iletişim yetersiz kalmaktadır. Bir çok firma açısından kendisine ait bir kiralık hattının olması daha cazip hale gelmektedir. Artık günümüzde iletişim o hale geldi ki herhangi bir ticari oluşum yerel olarak ihtiyacını karşılamak için kendi bilgisayar şebekesini kurma olanağına sahip olmanın yanında ülke çapında hat kiralamak yolu ile bütün bölgelerde bulunan yan birimleri ile olan iletişimini de sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen gelişmeler dikkate alınarak Türk Telekom bünyesinde kiralık sistemlerde kullanılmak üzere zaman paylaşımlı bir çoklayıcı (TDM) tasarlanmıştır. Bu çoklayıcı kullanıcıya yüksek hızlarda (nx64 Kbps) sürekli kurulu olan çift yönlü iletişim hattı sağlamaktadır. Söz konusu hatlar 24 saat abonenin kullanımına açıktır.

Anahtarlamalı türde olan bir veri şebekesinde (Switched Network) genel olarak iki tür elemandan bahsetmek mümkündür. Bunlar şebekenin ulaşım noktalarında bulunan çoklayıcılar ile bu çoklayıcıları birbirlerine bağlayan ve aralarında gerekli anahtarlamayı sağlayan düğüm noktalarıdır. Düğüm noktalarındaki anahtarlamayı yapan cihazlara verilen genel ad Sayısal Çapraz Bağlantı (Digital Cross Connect) sistemidir. Değişik hızlarda (senkron/asenkron) veri çoklayan şebeke elemanlarına verilen genel ad ise TDM ( Time Division Multiplexer) dir. Yüksek hızlarda çoklama yapanlar nx64 Kbps hızındaki bir veri aktarımını, çoklama hiyerarşisinde bir sonraki hiyerarşiye (örneğin 2 Mbps) hızındaki bir veri aktarımına çoklarlar. 2 Mbps hızındaki bir veri aktarımına yapılan çoklamaya ait standart G.704' tür.


1. Leased Line (KiralıkHat)

Leased-line genellikle internet erisimi saglayan "İnternet Servis Sağlayıcı"lara erişim için kullanılmaktadır.Özellikle şehir içi uygulamalar için uygun olan bu bağlantı türü ile günün 24 saati kesintisiz internet erişimi sağlanmaktadır.Özel Devre(Leased Line) ile internete bağlanma problemi yoktur, devamlı bir internet erişimi söz konusudur. Bu da şirketinizin devamlı internet ortamında olması demektir, ayrıca şirketteki bütün bilgisayarları da internete bağlamış olursunuz. Kiralık Hat telefon ile bağlantılara göre çok daha temiz, yüksek kaliteli ve hızlıdır. Bağlantı kopması, bağlantı sağlayamama ve telefon faturaları gibi dertlerle uğraşmak gerekmez. Leased Line bağlantılarda bir kullanıcı tarafına, bir de bağlanılacak merkeze olmak üzere yüksek hızları destekleyen iki adet baseband modem kurulmaktadır. Bir de gelen ve giden bilgilerin uygun şekilde dağıtımını yapmaya yarayan router cihazı gereklidir. Hattın hızına göre değişik özellikte ekipman kullanılmaktadır.

Leased Line kullanıcının sistemine çekilen özel bir hat üzerinden çalısır. Devamlı surette aktif olan bu hat üzerinden bir firmanın bütün bilgisayarlarının internet bağlantısı yapılabilmektedir. Bu da internet maliyetlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlar ve sağlıklı bir entegrasyon elde edilmiş olur.


2. Frame Relay


Frame Relay teknolojisi Türk Telekom tarafından 1997 yılında hizmete sunulmuş olan kullanıcı veya ağ cihazları arasında paket anahtarlamalı haberleşmeyi sağlayan bir protokoldür. Frame Relay' in istatiksel çoğullama yaklaşımı mevcut olan bant genişliğinin daha verimli kullanılmasını sağlar.Özellikle şehirlerarası WAN projelerinde oldukça ekonomik bir çözümdür.


3. Ağ Kurulumu ve Güvenliği


Günümüzde öncelikli olarak iletişim internet üzerinden gerçekleştiğinden, verilerin internet ya da yerel ağda güvenli bir şekilde iletilmesi önem kazanmıştır.Ünimedya bu konuda size yeni bir yerel ağ oluşturulmasından,var olan ağın performans ve durumunu izleyerek iyileştirilmesi konusunda tecrübesini aktarmaktan sevinç duyacaktır.

Unimedya tamamı mühendis uzman kadrosu ile sizin tüm güvenlik ihtiyacınızı analiz edip,güvenlik açıklarını belirleyip giderecektir. Unimedya Güvenlik Servisleri ile isterseniz yerel ağınızda ve sunucularınız üzerinde periyodik olarak güvenlik testleri,(Vulnerability and Penetration Testing), isterseniz local ağınızdaki network analiz edilerek,yerel ağınızın daha performanslı bir yapıya kavuşturabiliriz.Böylece şirketinizin olası işgücü kayıpları ve bilgi hırsızlığı gibi istenmeyen durumlar engellenir.


4. Sunucu Kurulumu


Open Source Çözümler:
  • Firewall Proxy ve VPN Gateway Machine

Erişim denetimi ve VPN Tunneling ile uzak ofislerinizin yerel ağınıza bağlantısını sağlar.Bu sunucu ile Load Balancing(Yük Dengeleme) ve Disaster Recovery(Felaket Önleme) konfigurasyonları da yapılabilmektedir.Yerel ağınızdaki kullanıcıların Internet erişimlerini kaydedip,istenilen filtrelerle verimliliği arttırabilir(Kelime,nitelik bazlı filtreleme gibi.),Kullanıcı ya da ağ gruplarının internet erişim hatlarını kullanımını sınırlayabilirsiniz.

  • IDS ve Log Analyzer Server

Dahili firewall ile entegre çalışan bu sunucu,Profosyonel olarak yerel ağınıza yapılan saldıırı ya da sızma girişimlerini kaydedip,periyodik raporlamalar üretmektedir.

  • Mail + Web + FTP + Database + Proxy + E-Mail List + Anti Virus + Fax Server

Şirketinizin internet üzerindeki tüm ihtiyaçlarınızı bir arada karşılayabilecek olan bir çözüm paketidir.Bu sunucu ile istediğiniz kadar alan adını host edebilir,istediğiniz kadar e-mail kullanıcısı yaratabilir,kota tanımlayabilir,kelime ya da başlık filtresi koyabilirsiniz.Web sunucu üzerinde istediğiniz kadar web sayfası yayınlayabilirsiniz. E-mail sunucu üzerinde virus taraması yapılarak,olası virus ve Trojan zararlarından korunabilir,eklenti ve içerik filtrelemesi tanımlayabilirsiniz.
Şirketinizde kağıt masrafını azaltmak ve tüm yazışmaların yedeklenmesi için fax sunucu kullanabilirsiniz.Tüm bu konfigurasyonları bir web-arayüz vasıtası ile yapmanız mümkündür.

Microsoft Ürün Ailesi :

Şirketinizdeki ofis-otomasyon uygulamaları başlığında;
Uzman mühendislerimiz yerel ağınızda kullanıcıların aktif olarak yönetimi(Active Directory Domain Administration),MS-Exchange Server(E-Mail Server),Microsoft ISA server(Firewall ve Proxy Server) başta olmak üzere tüm Microsoft ailesinin ürünlerininde, ihtiyaç belirleme,analiz,kurulum ve konfigürasyonları konusunda yardımcı olacaklardır.

© UNIMEDYA İletişim Hizmetleri
    Endüstri ve Ticaret A.Ş.
Hakkımızda | Videokonferans telekonferans | Hizmetler | Referanslarımız | İletişim

Tüketici Hakları | Ürün İade
otel