[unimedya]
Ürün detayını görmek için tıklayın. Ürün detayını görmek için tıklayın. Ürün detayını görmek için tıklayın. Click for English

 
E-posta adresiniz:   Şifreniz:  Üye Ol
Şifre hatırlat

Sepetim
  

HomeATM


HomeATM ürünümüzle 1997 TUBİTAK-TTGV TEKNOLOJİ BAŞARI ÖDÜLÜ'nü kazandık.

Ürünümüz, TV, bilgisayar ve telekomünikasyon teknolojilerini bünyesinde birleştiren, ekonomik bir şekilde evden bankacılık ve elektronik ticaret uygulamaları için tasarlanmış bir "TV set-top box" tır.

23.5 x 13.5 x 4 cm büyüklüğünde tasarlanmış olan cihazımızın TV ile bağlantısı scart socket ile yapılmaktadır. Manyetik kart ve/veya smart kart okuyucu ile donatılmış olup kartı olmayan kimseler tarafından kullanılması engellenmiştir Infrared kumanda ile uzaktan kullanılan cihazımız TV seyrederken, istenildiği anda modem ve telefon hattı ile bankaya baglantı kurmakta ve kullanıcıya yerinden bile kalkmadan tüm bankacılık işlemlerini yapma olanağı vermektedir. Bankanın yeni uygulamalarını kolay bir şekilde yapabilmesini temin etmek için uzaktan (bankanın hostundan) yazılım aktarma "software downloading" özelliği sağlanmıştır.

Uygulama yazılımları bankaya bırakılacak şekilde esnek bir yapı oluşturulduğundan müşteri odaklı uygulama tasarlama imkanı vardır. Cihazımız DES güvenlik algoritması ile donatılmıştır. Bankayla baglantısı telefon hattı üzerinden cihazdaki dahili modemle temin edilmiştir.

Bütün bu özellikleri ile ürünümüz ATM makinalarının tüm fonksiyonlarını (nakit kağıt para verme hariç) yerine getirmektedir. Bu nedenle cihazımıza HomeATM adını koyduk. Elektronik para uygulamasının başlamasından sonra nakit para verme imkanı da temin edileceğinden HomeATM tanımının çok uygun düştüğünü belirtmek isteriz. Ayrıca, cihazımızın sahip olduğu yenilikleri tescil ettirmek üzere 1997 yılında Türk Patent Enstitüsü’ne faydalı model başvurusu yapılmıştır.© UNIMEDYA İletişim Hizmetleri
    Endüstri ve Ticaret A.Ş.
Hakkımızda | Ürünler | Hizmetler | Referanslarımız | İletişim

Tüketici Hakları | Ürün İade